Favorilere Ekle
Yeni

Le Gaslonde-Réo Taze Camembert Peyniri - Çiğ Sütten - 150 gr

Meyvemsi aromalar ve kendine özgü ve samimi bir tat içeren Cömert Camembert. %100 Norman ineklerinin ürettiği çiğ sütten, elle kepçeyle kalıplanarak üretilmiştir. Fransızlar için gerçek Camembert Peyniri bu şekilde üretilmektedir. Aromatik güç, cömert doku, ince çiçek, beyazdan kalbe özel olarak olgunlaştırılmış, bunlar küçük Le Gaslonde peynirini simgeleyen sıfatlardır.

390,00 (KDV Dahildir)
450,00
%13
386,14 + (%1) KDV
378,00
Gelince Haber Ver
  • Fırsat Ürünü
  • Aynı Gün Teslimat
  • Soğuk Zincir Teslimat
  • Donukürün
  • Tüm TürkiyeKargo
  • KapıdaÖDEME
  • GüvenliÖDEME
  • Sadece İstanbulİçi
Ürün Hakkında Soru Sor:

Deniz ve kır arasında toplanan çiğ sütten yapılan ve ona benzersiz bir organoleptik imza veren Le Gaslonde-Réo Camembert , bugün hala Théodore Réaux'nun 80 yılı aşkın bir süre önce geliştirdiği teknik bilgi kullanılarak üretiliyor .

Her gün toplanan çiğ süt, peynir fabrikasına götürülerek kalitesi ve peynir işlemeye uygunluğu kontrol ediliyor. Daha sonra mandıra ustaları, sütü süt olgunlaştırıcılarında ısıtarak sütün biyolojik çeşitliliğini uyandırmaya başlar.

 

Süt daha sonra leğenlerde maksimum 37°C sıcaklıkta şirden mayasıyla mayalanarak sıvıdan katı hale dönüştürülür, pıhtılaşma başlar…

Camembert üretim 1.aşama

 

Ve elle şekillendirme ancak çanakların yüzeyinde serum incileri göründüğünde gerçekleşecektir.

Dikey olarak dilimlenen lor, daha sonra bir kepçe ile 45 dakika arayla 5 geçişte manuel olarak kalıplanır, bu da peynir altı suyunun kendiliğinden süzülmesini sağlar ve hamura tüm esnekliğini ve pürüzsüzlüğünü verir. Peynirler daha sonra yalnızca bir kez ters çevrilir ve hamur üzerine hafif bir baskı uygulayan paslanmaz çelik bir plaka ile kaplanır.

camembert üretimi 2.aşama

 

Bunu süt biyoçeşitliliği konusunda devam eden çalışmalar takip ediyor. Süzme sonunda 250 gram, olgunlaştırma sonrasında ise 150 gram ağırlığındaki Réo Camembert'in üretimi için 1,5-2 litre çiğ süt gerekiyor .

Camembert-üretimi

 

Tüm ithal peynir ürünleri orijinal ithal tekerleklerinden ya da batonlarından hazırlanmaktadır. Bu sayede peynirlerde lezzet kaybı yaşanmamaktadır. Ürünlerin paketlenmesinde orijinal damgalarını görebilmeniz sağlanmaktadır. Ürünlerimiz soğuk zincir koşullarında buz aküleri ile takviye edilmiş strafor koli içerisinde ve izolasyon malzemesi ile  sarılı olarak gönderilmektedir. 

Yüksek gramajlı alımlarınızda ürünleriniz daha küçük gramajlara bölünerek ayrı ayrı vakumlanarak gönderilebilmektedir. Bunun için sipariş notu kısmına talebinizi yazmanız yeterlidir. 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Kayıt Olun. Fırsatlardan İlk Siz Haberdar Olun!

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Gurmenin Yeri Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
We speak and write English